app store badge google play badge

Get the mobile app for the best Kahoot! experience!

Back to blog

Nowe gry edukacyjne z nowym filmem Pixara „Luca”: rozbudź ciekawość świata i zachęć uczniów w każdym wieku do poznania i zrozumienia swoich uczuć

Po roku, który był niezwykle trudny dla nauczycieli, uczniów i rodzin na całym świecie, teraz jest doskonały czas na budowanie umiejętności społecznych i emocjonalnych u uczniów w każdym wieku. Dlatego jesteśmy bardzo podekscytowani wprowadzając nowe gry edukacyjne dotyczące inteligencji emocjonalnej i społecznej z filmem wytwórni Disney i Pixar Luca, który miał ogólnoświatową premierę 18. czerwca.

Niedawno zapytaliśmy nauczycieli z całego świata o to, co ich zdaniem będzie najważniejszym trendem edukacyjnym w następnym roku szkolnym. Najczęstsza odpowiedź była jednoznaczna: edukacja społeczna i emocjonalna. Ponieważ wiele szkół planuje ponowne otwarcie tej jesieni, po roku rozłąki nauczyciele i uczniowie będą mogli ponownie uczyć się razem w klasie. Aby zmiana ta przebiegła łagodnie, umiejętności społeczne i emocjonalne muszą odegrać ważniejszą niż kiedykolwiek wcześniej rolę, będąc mocnym fundament do radzenia sobie w nowym roku szkolnym.

Dlatego też jesteśmy bardzo podekscytowani wprowadzeniem serii nowych, gotowych kahootów SEL dla uczniów starszych i młodszych, które mają rozbudzić ciekawość otaczającego ich świata i pomóc im poznać uczucia związane z życiem, przyjaźnią i tym, co sprawia, że każdy z nas jest wyjątkowy. Kolekcja wykorzystuje postaci z nowego filmu wytwórni Disney i Pixar Luca, który tego lata pojawi się na kanale Disney+ i w kinach. 

Gry edukacyjne z filmem Luca zostały opracowane w celu wspierania rozwoju umiejętności społecznych i emocjonalnych uczniów w każdym wieku i są już dostępne na stronie partnera Disney Premium na Kahoot! Academy.

Gry będą również dostępne w Kolekcji SEL Disney na Kahoot! Academy razem z kahootami bazującymi na zdobywcy Oskara, filmie wytwórni Disney i Pixar Co w duszy gra i innymi ulubionymi bohaterami Disneya, takimi jak Pinokio. W nadchodzących miesiącach i całym roku szkolnym 2021/22 nauczyciele i uczniowie mogą spodziewać się jeszcze większej liczby gier edukacyjnych ukierunkowanych na rozwój inteligencji emocjonalnej.

Wszystkie kahooty z nowej kolekcji ukierunkowanej na nauczanie umiejętności społeczno-emocjonalne od Disneya są dostępne za darmo w Kahoot! Academy, platformie wiedzy i społeczności internetowej, która udostępnia wszystkim treści wspierające angażcujące i znaczące doświadczenia związane z nauką. Wszystkie treści w Kahoot! Academy, w tym setki kahootów od Disneya, są dostępne dla wszystkich użytkowników portalu Kahoot!, zarówno za pośrednictwem strony internetowej, jak i aplikacji mobilnej.

Zacznij przygodę!