Nawiązywanie kontaktu ze studentami, współpracownikami, rodziną i przyjaciółmi jest nadal wyzwaniem dla wielu osób, zarówno tych, które spotykają się wirtualnie, jak i tych, które powracają do spotkań twarzą w twarz. Wiele osób grało w gry Kahoot!, aby zwiększyć zaangażowanie w wirtualnych i zdalnych klasach, na zebraniach, prezentacjach, imprezach czy po prostu spędzając czas z bliskimi. Spraw, aby nauka byla niesamowita z ulubionymi GIFami i animowanymi naklejkami od GIPHY!

Nowe topowe memy, internetowe klasyki, cytaty z kultowych seriali – co tylko chcesz! Dzięki bibliotece zawierającej ponad 10 mld wizualnych elementów, GIPHY pomaga ponad 700 milionom ludzi na całym świecie wyrażać się codziennie w wyjątkowy, kreatywny i zabawny sposób. Wszyscy użytkownicy, od uczniów zaczynając na profesjonalistach kończąc, uwielbiają dynamiczność GIPHY wyrażającą się w zabawnych reakcjach GIF czy emotkach, które doskonale oddają nastrój chwili.

Dodaj animację do nauczania!

Dzięki naszej nowej integracji możesz dodawać treści GIPHY do kahootów, aby tchnąć w pracę z Kahoot! jeszcze więcej zabawy i emocji zarówno w klasie wirtualnej jak i tradycyjnej, sali konferencyjnej, czy też podczas spotkania z rodziną i przyjaciółmi. Nauczyciele i inni specjaliści mogą również przenieść lekcje i prezentacje na wyższy poziom, tworząc interaktywne prezentacje z Kahoot! i dodając materiały od GIPHY.

Uwolnij swoją kreatywność i nadaj charakter swoim kahootom, aby ożywić nauke gdziekolwiek jesteś! Ta funkcja jest dostępna bezpłatnie dla wszystkich użytkowników Kahoot! Treści GIPHY na Kahoot! są przyjazne rodzinie i bezpieczne do samodzielnego użytkowania dla uczniów w każdym wieku.

Inspiruj kreatywność uczniów

Dzięki treściom GIPHY uczniowie mogą mieć jeszcze większą frajdę tworząc własne kahooty do rozgrywania w klasie lub w domu z rodziną i przyjaciółmi. Gdy uczniowie tworzą swoje własne kahooty, przejmują odpowiedzialność za swoją edukację i dzielą się wiedzą z innymi. Jest to kluczowy element „pedagogiki od ucznia do lidera“, jednej z naszych podstawowych koncepcji, którymi kierujemy się w Kahoot!.

Jak dodać zawartość GIPHY do nowego lub istniejącego kahoota

Dzięki tej integracji możesz zarówno tworzyć zupełnie nowe kahooty z elementami wizualnymi GIPHY lub podrasować istniejące gry dodając treści od GIPHY. Wszystko to w kreatorze kahootów. Oto jak zacząć:

W przeglądarce:

  1. Zaloguj się do swojego konta Kahoot! na stronie kahoot.com.
  2. Jeśli chcesz utworzyć nowego kahoota, kliknij Utwórz w górnym pasku nawigacyjnym i wybierz Nowy kahoot.
  3. Jeśli chcesz edytować już zapisanego kahoota kliknij na niego w zakładce Moje kahooty (kliknij Zobacz wszystkie, aby zobaczyć pełną listę kahootów), i naciśnij Edytuj.
  4. W nowym kahoocie naciśnij niebieski przycisk „+” powyżej „Znajdź i wstaw media”. W istniejącym kahoocie kliknij Usuń, aby najpierw usunąć bieżący obraz.
  5. Kliknij GIFy na lewym pasku bocznym. Wybierz standardowe filmiki GIF w pętli lub animowane naklejki.
  6. Wyszukaj zawartość korzystając z paska wyszukiwania u góry ekranu lub kliknij na jedno z sugerowanych słów kluczowych.
  7. Gdy znajdziesz idealny element od GIPHY, kliknij na niego, aby dodać do swojego kahoota!

Tworzysz swojego pierwszego kahoota? Przeczytaj tenprzewodnik krok po kroku dotyczący tworzenia kahootów z dodatkowymi wskazówkami dla nauczycieli!

Chcielibyśmy zobaczyć jak wykorzystujesz materiały od GIPHY do ubarwiania nauki swoim uczniom, współpracownikom oraz bliskim, więc wypróbuj tę nową funkcję już dziś i opowiedz nam o tym na Tweeterze tagując @getkahoot.